Vücut yağları nasıl eritilir? Fazla yağlardan kurtulun!

Vücut yağlanmaları genel olarak hangi bölgelerde görülür ve bu yağlanmanın sebepleri nelerdir? Yağlanmanın önüne nasıl geçebiliriz?


Vücut yağlanmasından genel olarak kurtulmanın yolları!

    Bu yazım da  göbek bölgesindeki yağlarımı nasıl erittiğimi sporcuonline.com kullanıcıları için anlatacağım. Öncelikle vücuttaki yağ birikme noktası diğer noktalara nazaran en fazla göbek bölgesinde olmaktadır. En zor ve en son olarakta yağlar bu bölgeden gider. Can simidi, göbek bölgesinden alt ve oblik(yan bölgelere) uzanan bölüme denir. Bu can simidindeki yağlar en zor yağlardır! Görüntü kirliliğine sebebiyet verir.  

Peki can simidi nasıl yok edilir?

1.Besleme (Yediklerimiz ve İçtiklerimiz): Her şeyden önce beslenme vücut geliştirmenin de kardiyo yapacak kişilerinde en temel etkeni olmalı. Bunu kabullenmelisiniz. 5000 tanede mekik çekseniz bel twist'de yapsanız, mutfaktan ve boğazınızdan ödün vermeden yapacağınız spor hiç bir şeye yaramaz. Ben size ne yemeniz gerektiğinden çok ne yememeniz gerekdiğini söyleyeceğim. Can simidini yağlar oluşturur. Bu yağları vücuttan atmanız için en temel unsur ŞEKER(Glikoz) içeren bütün yiyecek veya içeceklere elveda demeniz gerekmekte. Aslına bakarsanız vücut aldığınız bütün yağları enerji niteliğinde yakıp atar. Ancak Glikoz yağ oranının bir kısmını koruma altına alarak vucudun bu yağları yakmasını engeller ve biriktirir. Bunun akabinde temel düşmanımız Yağ değil. Şekerdir. 

Tabi bu demek değilki yağlı ve kızartma tarzı şeyleri yiyip şekeri yemeyip yağ yakabiliceğim. HAYIR! bu simidi yok etmek istiyorsanız YAĞ - ŞEKER - TUZ ve Hamuriçi tarzındaki besinlerden uzak durmanız şart. Abur cuburu hiç saymıyorum. Çoğu abur cuburun içerisindeki doymuş veya doymamış yağ miktarı yetmezmiş gibi birde şeker tavanlardadır. Şeker düşüklüğüne dayanamayan insanlar için şekeri çeşitli meyvelerden temin edebilir vücut şeker seviyenizi koruyabilirsiniz. Hayatınızdan 1 hafta şekeri kızartmayı ve hamuriçi besinleri çıkartın ve farkı görün!

2.Kardiyo (Bölgesel Zayıflama Hareketleri)

İkinci önemli kısım, zayıflama hareketleri. Yukarı da sporcuonline.com okurları için yazdığım besin bölümünde belirttiğim şartlardan uzak durabiliyorsanız eğer bu adımı da gerçekleştirebilirsiniz. Besin olarak yağsız ve şekersiz yiyeceklerin önünü kestikten sonra işin devamını yani % 35 ini oluşturan zayıflama hareketleri devralabilir. 

Tepkiniz nedir?

Beğenilen Beğenilen
0
Beğenilen
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Havalı Havalı
0
Havalı
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Komik Komik
0
Komik
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Bilgece Bilgece
1
Bilgece
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Düşünceli Düşünceli
0
Düşünceli

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vücut yağları nasıl eritilir? Fazla yağlardan kurtulun!

Giriş yap

Captcha!
Bir hesabın yok mu?
Kayıt ol

Şifre Sıfırla

Geri dön
Giriş yap

Kayıt ol

Captcha!
Geri dön
Giriş yap
Ne tür bir içerik yayınlacaksınız?
Anket Ekle
Bir sonuca ulaşma amacı ile yazılan görüş tespit etme içeriği
Makale Ekle
Düz yazı, resim, müzik vb. içerik barındıran makale içeriği
Sıralı Liste Ekle
Sıralı Liste Ekle