Bazı belirli besinler kana saldırır peki bu ne demek?

Besinlerin içeriklerinin kana karışmaya başladığında kanın verdiği tepkime olayları ve işleyişi hakkında bilgilendirmeler konu alınmıştır.


Besinler kana saldırabilir, Ne demek?

Kanımızın oluşumu tüm yapbozu oluşturan ufak bir parça. Hangi besinin kan grubuna bağlı olarak iyi veya kötü geldiğini bilmemiz yeterli olur. Çünkü organizmamız çok uzun zamandır buna alışık. Beslenme uzmanları ve kan grubu bilim adamları yıllarca biyokimyanın tepkilerini araştırdılar. Neden bir besin farklı kan gruplarına sahip insanlarda, farklı sonuçlar veriyordu? Sonunda beklenmedik bir sonuç elde ettiler : Sorumlu olan besinlerdeki albümindi (hayvan ve bitkilerin sıvı ve dokularında bulunan, karbon, oksijen, azot, hidrojen ile kükürt bileşiminden oluşan, suda eriyen, akımtırak, yapışkan bir madde). Kan grubuna özel bağışıklık maddeleriyle aynı olmalarıydı. Bunun anlamı: Kan grubuna uygun düşmeyen bir besin yenildiği anda vücuttaki savunma, yabancıları atmaya başlamakta.

Kan antikor oluşturursa ne olur?

Bugün kanın istenildiği gibi değiştirilmediğini biliyoruz. Karşı karşıya gelen kan grupları antikor oluşturduğundan, kan nakillerinde organizma sadece alıcı ile vericinin birbiriyle uyduğu kanı kabul ediyor. Diğer türlü bağdaşmadığından değişik tepkilere yol açarak hayati tehlike oluşturur. Kim 0 grubu kana sahipse sadece 0 grubu bundan kan alabilir. Buna karşın AB grubu tüm kan gruplarından kan alabilir.

Resus faktörü nedir?

Doğru besinin bulunabilmesi için kanın, Resus faktörü denilen veya RH faktörü önemlidir. Ortalama % 85 insan RH pozitiftir. % 15 RH negatiftir. Dr D'Adamo'nun açıklamasına göre, Resus faktörünün kan grubu dietinde rolünün büyük olmasının nedenini % 90 olarak bu faktörün kan grubu oluşturmasından kaynaklanmaktadır. Buna asıl olan O, A,B ve AB gruplarına bağlıdır. Resus faktörü kanda oluşan antikorların anneden çocuğa veya babalık ispatındaki Resus profili çıkartılırken önem kazanır.

Tepkiniz nedir?

Beğenilen Beğenilen
0
Beğenilen
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Havalı Havalı
0
Havalı
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Komik Komik
0
Komik
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Bilgece Bilgece
0
Bilgece
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Düşünceli Düşünceli
0
Düşünceli

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bazı belirli besinler kana saldırır peki bu ne demek?

Giriş yap

Captcha!
Bir hesabın yok mu?
Kayıt ol

Şifre Sıfırla

Geri dön
Giriş yap

Kayıt ol

Captcha!
Geri dön
Giriş yap
Ne tür bir içerik yayınlacaksınız?
Anket Ekle
Bir sonuca ulaşma amacı ile yazılan görüş tespit etme içeriği
Makale Ekle
Düz yazı, resim, müzik vb. içerik barındıran makale içeriği
Sıralı Liste Ekle
Sıralı Liste Ekle