0 kan grubu et oburlar hakkında

Sadece kendi sınıfından kan alabilen bu grup aslında her şeyin başlangıcı. Bu yazımız da 0 rh kan grubunun tarihi ve kendisini diğer kan gruplarından ayıran özellikleri ve işleyişi konu aldık.


Tarihi ve işleyiş biçimi;

En eski kan grubudur. M.Ö. 40.000'de oluşmuştur. O zamanlar Cromagnon insanı yaşamaktaydı ve fiziksel anlamda bizlere benzemekte olup, büyük ihtimalle Hindistan'da yaşamaktaydı. Onların atası olan Neandertaler, son buzul çağını Tundren ve açık ormanlarda yaşıyorlardı. İzlerinin M.Ö. 30.000'de Avrupa'nın içlerinde kaybolmasının sebepleri hala belli değildir. Ancak değişen yaşam şartlarına ayak uydurmaları tahmin edilen nedendir. Cramagnon insanı ise, becerikli ve iyi avcılardandırlar. Değişik aletler ve silahlar yapabiliyor ve kullanabiliyorlardı.

Avcılık yaptıkları işin güç kaynakları hayvansal albümindi. Bu zamanda 0 grubunun sindirim sisteminin temel özellikleri oluşmaya başladı. Cromagnon insanı hızla çoğalıyordu, bununla beraber av yüzünden kavgalar artmaya ve ganimetler herkesi doyurmamaya başladı. Bulabilmek için M.Ö. 20.000'li yıllarda Avrupa'ya yerleştiler ve buradan tüm kıtalara yayıldılar. Burada beslenme alışkanlıkları, av hayvanlarının azalması, ve sadece avcılıkla beslenmedilkeri için değişti. İhtiyaçtan kök, ufak hayvan, ve sahil kesimlerinde balık, meyve, böcek, yemiş ve bulabildikleri her şeyi yemeye başladılar. Et obur kan grubu günümüzde dünyada en fazla bulunan kan grubudur. İnsanlarda %38-40 arası 0 grubu kan bulunmaktadır. Bu insanlar, genetik yapıları güçlü ve direnişli bağışıklık sistemine sahiptirler.

Tepkiniz nedir?

Beğenilen Beğenilen
0
Beğenilen
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Havalı Havalı
0
Havalı
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Komik Komik
0
Komik
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Bilgece Bilgece
0
Bilgece
İğrenç İğrenç
0
İğrenç
Düşünceli Düşünceli
0
Düşünceli

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 kan grubu et oburlar hakkında

Giriş yap

Captcha!
Bir hesabın yok mu?
Kayıt ol

Şifre Sıfırla

Geri dön
Giriş yap

Kayıt ol

Captcha!
Geri dön
Giriş yap
Ne tür bir içerik yayınlacaksınız?
Anket Ekle
Bir sonuca ulaşma amacı ile yazılan görüş tespit etme içeriği
Makale Ekle
Düz yazı, resim, müzik vb. içerik barındıran makale içeriği
Sıralı Liste Ekle
Sıralı Liste Ekle